Fotograf Rzeszów

Rzeszów z perspektywy obiektywu

Każdy, kto choć raz odwiedził Rzeszów wie, że stolica Podkarpacia ma wiele do zaoferowania. Zwłaszcza Starówka odznacza się dużym urokiem. Władze miasta wpadły na pomysł, by w strategicznych miejscach umieścić na budynkach ogromne repliki starych zdjęć. Patrząc na współczesny Rzeszów można porównać go z dawnym.

Czytaj dalej

FESTIWAL FILMOWY W CANNES

Festiwal Filmowy w Cannes 2014

Nasz portal informacyjny przedstawia Przewodnik Turystyczny na temat  Festiwalu Filmowego w Cannes.

Festiwal filmowy w Cannes jest jednym z największych  wydarzeń na świecie i odbywa się nieprzerwanie od 1946 r. Festiwalowe pokazy filmów nie są jednak dostępne dla publiczności, tylko zaproszeni goście mają prawo wstępu do Pałacu Festiwalowego. W czasie trwania festiwalu ulice pełne są darmowych atrakcji, przedstawień, a nawet pokazów filmów pod chmurką, które przyciągają wielu turystów i miłośników kina.

Czytaj dalej

Oscary 2014

Oscary 2014

Nasz portal informacyjny przedstawia Przewodnik Turystyczny na temat Oscarów.
Tegoroczne Oscary 2014 zostaną wręczone w nocy z 2 na 3 marca czasu polskiego. Są to nagrody corocznie przyznawane przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.
16 stycznia zostały ogłoszone nominacje do tej niezwykle prestiżowej nagrody. Najwięcej, bo po 10 nominacji do Oscara, otrzymały filmy „American Hustle” i „Grawitacja”.

Czytaj dalej

Weiberfastnacht

Weiberfastnacht czyli Tłusty Czwartek po niemiecku

Nasz portal informacyjny przedstawia Przewodnik Turystyczny na temat obchodów tłustego czwartku w Niemczech.

W Niemczech, ostatni czwartek karnawału, to dzień hucznej zabawy zwanej Weiberfastnacht. Wtedy to kobiety obejmują władzę i uzbrojone w nożyce wchodzą szturmem do ratuszy miast by obciąć mężczyznom krawaty i dostać klucze do bram miasta.

Czytaj dalej

Karnawał w Wenecji 2014

Karnawał w Wenecji 2014

Nasz portal informacyjny przedstawia Przewodnik Turystyczny na temat widowiskowego Karnawału w Wenecji.
Karnawał w Wenecji jest najbardziej znanym widowiskiem, obchodzonym od ponad 900 lat. Włoskie miasto na wodzie tętni wówczas życiem przez całą dobę. Istotnym elementem ubioru bawiących się, są maski. Ludzie przybywają tu, aby podziwiać tańczące zwierzęta, wyczyny akrobatów, linoskoczków, sztukmistrzów. Uroczystościom towarzyszą dźwięki trąbek, piszczałek i bębnów.

Czytaj dalej

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie

Nasz portal informacyjny przedstawia Przewodnik Turystyczny na temat Festiwalu Filmowego w Berlinie. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie nazywany też „Berlinale” to jeden z największych festiwali filmowych i najbardziej renomowanych wydarzeń medialnych. Odbywa się corocznie w lutym. W ostatnich latach Festiwal ten przyciąga największą ilość widzów spośród wszystkich światowych festiwali filmowych.

Czytaj dalej

Brytyjskie Narodowe Muzeum Motocykli

Brytyjskie Narodowe Muzeum Motocykli

Nasz portal informacyjny przedstawia Przewodnik Turystyczny na temat Brytyjskiego Narodowego Muzeum Motocykli.

Zbliża się 30. rocznica powstania Narodowego Muzeum Motocykli w Birmingham. Z tej okazji przygotowano wystawę  pod nazwą „Święto Motocykla”. Dodatkową atrakcją mają być zaproszenia na wyścigi motocyklowe. Muzeum to uznawane jest za najlepsze na świecie.

Czytaj dalej

Bursztyn największe złoto Bałtyku

Bursztyn bałtycki niezwykle fascynujący kamień, który na całym świecie bardzo silnie kojarzony jest z Polską. Występuje głównie wzdłuż południowych wybrzeży Morza Bałtyckiego (w Danii, Niemczech, Polsce, Rosji również na Litwie i Łotwie) oraz rzadziej w Szwecji. Bursztyn bałtycki pochodzi z utworów trzeciorzędowych (od eocenu po miocen dolny). Tworzył się najczęściej ok. 40 mln lat temu. Największe eksploatowane złoża bursztynu bałtyckiego znajdują się w Rosji na półwyspie Sambia w rejonie Kaliningradu, Polsce (okolice Gdańska i Mierzeja Wiślana) oraz na Litwie (okolice Kłajpedy).

 

 

 

Czytaj dalej

Przemysł biżuteryjny we Włoszech

Przemysł biżuteryjny we Włoszech

Tworzenie biżuterii we Włoszech jest bogate, różnorodne i pełne pasji. Współcześni włoscy projektanci biżuterii czerpią z tradycji i kunsztu, które sięgają odległych wieków. Marki takie jak Bulgari, Damiani, Buccellati, Staviori i Unoaerre dumnie kontynuują tradycję wytwarzania najwyższej jakości precjozów.

Czytaj dalej

Amberif 21. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich

AMBERIF to impreza skierowana wyłącznie dla osób, firm i galerii sztuki z różnych kontynentów związanych z biżuterią, sztuką jubilerską i sztuką użytkową, dzięki którym biżuteria trafia do klientów na całym świecie. Targi AMBERIF będą trwały od 19 do 22 marca  2014 roku, i będzie to już 21. spotkanie w historii AMBERIF, na które stawi się ponad 450 firm z Polski, Czech, Danii, Francji, Grecji, Indii, Litwy, Niemiec i Włoch, a także kupcy z ponad 50 krajów świata.

Czytaj dalej

Informacje turystyczne