Fotograf Rzeszów

Rzeszów z perspektywy obiektywu

Fotograf RzeszówKażdy, kto choć raz odwiedził Rzeszów wie, że stolica Podkarpacia ma wiele do zaoferowania. Zwłaszcza Starówka odznacza się dużym urokiem. Władze miasta wpadły na pomysł, by w strategicznych miejscach umieścić na budynkach ogromne repliki starych zdjęć. Patrząc na współczesny Rzeszów można porównać go z dawnym.

Czytaj dalej

cannes

Festiwal Filmowy w Cannes 2014

Nasz portal informacyjny przedstawia Przewodnik Turystyczny na temat  Festiwalu Filmowego w Cannes.

Festiwal filmowy w Cannes jest jednym z największych  wydarzeń na świecie i odbywa się nieprzerwanie od 1946 r. Festiwalowe pokazy filmów nie są jednak dostępne dla publiczności, tylko zaproszeni goście mają prawo wstępu do Pałacu Festiwalowego. W czasie trwania festiwalu ulice pełne są darmowych atrakcji, przedstawień, a nawet pokazów filmów pod chmurką, które przyciągają wielu turystów i miłośników kina.

Czytaj dalej

oscar2014

Oscary 2014

Nasz portal informacyjny przedstawia Przewodnik Turystyczny na temat Oscarów.
Tegoroczne Oscary 2014 zostaną wręczone w nocy z 2 na 3 marca czasu polskiego. Są to nagrody corocznie przyznawane przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.
16 stycznia zostały ogłoszone nominacje do tej niezwykle prestiżowej nagrody. Najwięcej, bo po 10 nominacji do Oscara, otrzymały filmy „American Hustle” i „Grawitacja”.

Czytaj dalej

oscar2014

Oscary 2014

Nasz portal informacyjny przedstawia Przewodnik Turystyczny na temat Oscarów.
Tegoroczne Oscary 2014 zostaną wręczone w nocy z 2 na 3 marca czasu polskiego. Są to nagrody corocznie przyznawane przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.
16 stycznia zostały ogłoszone nominacje do tej niezwykle prestiżowej nagrody. Najwięcej, bo po 10 nominacji do Oscara, otrzymały filmy „American Hustle” i „Grawitacja”. W tym roku Polacy nie mają szans na statuetkę.
Czytaj dalej

karnawa w wenecji

Karnawał w Wenecji 2014

Nasz portal informacyjny przedstawia Przewodnik Turystyczny na temat widowiskowego Karnawału w Wenecji.
Karnawał w Wenecji jest najbardziej znanym widowiskiem, obchodzonym od ponad 900 lat. Włoskie miasto na wodzie tętni wówczas życiem przez całą dobę. Istotnym elementem ubioru bawiących się, są maski. Ludzie przybywają tu, aby podziwiać tańczące zwierzęta, wyczyny akrobatów, linoskoczków, sztukmistrzów. Uroczystościom towarzyszą dźwięki trąbek, piszczałek i bębnów.

Czytaj dalej

berlinale

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie

Nasz portal informacyjny przedstawia Przewodnik Turystyczny na temat Festiwalu Filmowego w Berlinie. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie nazywany też „Berlinale” to jeden z największych festiwali filmowych i najbardziej renomowanych wydarzeń medialnych. Odbywa się corocznie w lutym. W ostatnich latach Festiwal ten przyciąga największą ilość widzów spośród wszystkich światowych festiwali filmowych.

Czytaj dalej

Bursztyn największe złoto Bałtyku

Bursztyn bałtycki niezwykle fascynujący kamień, który na całym świecie bardzo silnie kojarzony jest z Polską. Występuje głównie wzdłuż południowych wybrzeży Morza Bałtyckiego (w Danii, Niemczech, Polsce, Rosji również na Litwie i Łotwie) oraz rzadziej w Szwecji. Bursztyn bałtycki pochodzi z utworów trzeciorzędowych (od eocenu po miocen dolny). Tworzył się najczęściej ok. 40 mln lat temu. Największe eksploatowane złoża bursztynu bałtyckiego znajdują się w Rosji na półwyspie Sambia w rejonie Kaliningradu, Polsce (okolice Gdańska i Mierzeja Wiślana) oraz na Litwie (okolice Kłajpedy).

Czytaj dalej