Park Wodny Hajduszoboszlo

Hajduszoboszlo – pogoda, ceny, dojazd, nocleg

W mieście znajduje się wiele dobrze wyposażonych kąpielisk z wodami termalnymi, trzynaście otwartych basenów i nowoczesny kryty Aquapark. Hajduszoboszlo należy do największych uzdrowisk usytuowanych tak blisko naszej południowej granicy. Główną atrakcją jest ośrodek rekreacyjny ze SPA, a także plaża, wspomniany wyżej Aquapark i kompleks Aqua-Palace. Hajduszoboszlo to też prężnie działające miasto turystyczne,

Więcej przeczytasz na: baseny termalne

Park Wodny Debreczyn

Debrecen – Pogoda, nocleg, ceny, dojazd.

Aquaticum Debrecen otwarte jest przez cały rok, oferując baseny wypełnione leczniczą wodą o zróżnicowanej temperaturze. Położone jest w pięknym otoczeniu lasu „Great Forest”. Składa się z części termalnej wewnętrznej i zewnętrznej oraz wewnętrznych basenów kąpielowych z licznymi atrakcjami wodnymi.

Więcej przeczytasz na: baseny termalne

Fotograf Rzeszów

Rzeszów z perspektywy obiektywu

Każdy, kto choć raz odwiedził Rzeszów wie, że stolica Podkarpacia ma wiele do zaoferowania. Zwłaszcza Starówka odznacza się dużym urokiem. Władze miasta wpadły na pomysł, by w strategicznych miejscach umieścić na budynkach ogromne repliki starych zdjęć. Patrząc na współczesny Rzeszów można porównać go z dawnym.

Czytaj dalej

FESTIWAL FILMOWY W CANNES

Festiwal Filmowy w Cannes 2014

Nasz portal informacyjny przedstawia Przewodnik Turystyczny na temat  Festiwalu Filmowego w Cannes.

Festiwal filmowy w Cannes jest jednym z największych  wydarzeń na świecie i odbywa się nieprzerwanie od 1946 r. Festiwalowe pokazy filmów nie są jednak dostępne dla publiczności, tylko zaproszeni goście mają prawo wstępu do Pałacu Festiwalowego. W czasie trwania festiwalu ulice pełne są darmowych atrakcji, przedstawień, a nawet pokazów filmów pod chmurką, które przyciągają wielu turystów i miłośników kina.

Czytaj dalej

Oscary 2014

Oscary 2014

Nasz portal informacyjny przedstawia Przewodnik Turystyczny na temat Oscarów.
Tegoroczne Oscary 2014 zostaną wręczone w nocy z 2 na 3 marca czasu polskiego. Są to nagrody corocznie przyznawane przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.
16 stycznia zostały ogłoszone nominacje do tej niezwykle prestiżowej nagrody. Najwięcej, bo po 10 nominacji do Oscara, otrzymały filmy „American Hustle” i „Grawitacja”.

Czytaj dalej

Weiberfastnacht

Weiberfastnacht czyli Tłusty Czwartek po niemiecku

Nasz portal informacyjny przedstawia Przewodnik Turystyczny na temat obchodów tłustego czwartku w Niemczech.

W Niemczech, ostatni czwartek karnawału, to dzień hucznej zabawy zwanej Weiberfastnacht. Wtedy to kobiety obejmują władzę i uzbrojone w nożyce wchodzą szturmem do ratuszy miast by obciąć mężczyznom krawaty i dostać klucze do bram miasta.

Czytaj dalej

Karnawał w Wenecji 2014

Karnawał w Wenecji 2014

Nasz portal informacyjny przedstawia Przewodnik Turystyczny na temat widowiskowego Karnawału w Wenecji.
Karnawał w Wenecji jest najbardziej znanym widowiskiem, obchodzonym od ponad 900 lat. Włoskie miasto na wodzie tętni wówczas życiem przez całą dobę. Istotnym elementem ubioru bawiących się, są maski. Ludzie przybywają tu, aby podziwiać tańczące zwierzęta, wyczyny akrobatów, linoskoczków, sztukmistrzów. Uroczystościom towarzyszą dźwięki trąbek, piszczałek i bębnów.

Czytaj dalej

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie

Nasz portal informacyjny przedstawia Przewodnik Turystyczny na temat Festiwalu Filmowego w Berlinie. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie nazywany też „Berlinale” to jeden z największych festiwali filmowych i najbardziej renomowanych wydarzeń medialnych. Odbywa się corocznie w lutym. W ostatnich latach Festiwal ten przyciąga największą ilość widzów spośród wszystkich światowych festiwali filmowych.

Czytaj dalej

Informacje turystyczne