Andaluzja, czyli wakacje w rytmie flamenco

Andaluzja, czyli wakacje w rytmie flamenco

Andaluzja to to największy hiszpański region pełen gorącego słońca, muzyki flamenco, corridy i fiesty. Na każdym kroku widoczne są to ślady historii, w której kultura chrześcijańska mieszała się z arabską. Południe słynie z pięknego krajobrazu. Fascynujące w tym regionie są dzikie plaże z białym piaskiem, które rozciągają się bez końca oraz gaje oliwne, parki narodowe oraz szlaki górskie. To miejsce idealne dla osób które poszukują wodnych szaleństw a także dla miłośników gór.

Łańcuch Sierra Nevada poprzecinany jest siecią szlaków turystycznych, na których nie brakuje zapierających dech w piersiach widoków. Można wybrać się także do wąwozów Teba i La Cala del Moral w Maladze, a także Sierra de San Bartolome w Kadyksie. Andaluzja jest ojczyzną tańca flamenco. Na każdym kroku można się o tym przekonać. W barach odbywają się potańcówki, na placach wielu miasteczek ludzie na sam dźwięk muzyki zaczynają się uśmiechać i rytmicznie poruszać. Andaluzja to wspaniałe jedzenie, z owocami morza i słynnymi tapas, czyli przystawkami.

Co warto zwiedzić?

Costa del Sol – wybrzeże słońca – znajdują się tu zabytki kultury Maurów. Na Costa del Sol znajduje się ponad 30 pól golfowych, uważanych za najlepsze w Europie. Niebywałą atrakcją turystyczną jest również znajdujący się w pobliżu Gibraltar, który znajduje się zaledwie krok od Maroka. W Andaluzji narodziło się flamenco, stąd wywodzi się tradycja ludowych zabaw i festynów, corrida.Plaza de Toros – czyli arena walki byków w mieście Ronda, najstarsza arena w Hiszpanii.

Port w Marbelli, w którym dokują najbardziej ekskluzywne jachty pływające po Morzu Śródziemnym.

Plaza de Espana w Sewilli – plac otoczony piękną rotundą, a na niej malowane ręcznie płytki ceramiczne.

Malownicza Ronda – górskie miasto, położone w odległości ok. 100 kilometrów od Malagi.

Znajdujący się w pobliżu ujścia rzeki Gwadalkiwiru do oceanu  park narodowy Doñana.

Polecamy także

SARDYNIA – MALOWNICZA WYSPA

26 marca 2012

Sardynia jest włoską wyspą leżącą w centrum Morza Śródziemnego, cieszy się znakomitą renomą na całym świecie. Od wielu lat przybywają tu miłośnicy przyrody, wypoczynku z dala od zgiełku dużych kurortów. Sardynia to druga co do wielkości wyspa włoska, z niezwykle urozmaiconą linią brzegową. Najładniejsze plaże znajdują si...
Kreta - kusząca wyspa
Kreta – kusząca wyspa

29 marca 2012

Kreta jest od wieków jedną z najczęściej odwiedzanych ...
Gran Canaria - tutaj słońce rzadko bierze urlop
Gran Canaria – tutaj słońce rzadko bierze urlop

11 lipca 2012

Jedna z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych Wysp ...
Cannes
Cannes

11 października 2012

Cannes to znany francuski kurort - miasto słynące z międz...
Twój urlop lub weekend w Danii
Twój urlop lub weekend w Danii

14 maja 2012

Zaczynasz planować swój tegoroczny urlop lub zastanawiasz ...