//Amberif 21. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich

Amberif 21. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich

AMBERIF to impreza skierowana wyłącznie dla osób, firm i galerii sztuki z różnych kontynentów związanych z biżuterią, sztuką jubilerską i sztuką użytkową, dzięki którym biżuteria trafia do klientów na całym świecie. Targi AMBERIF będą trwały od 19 do 22 marca  2014 roku, i będzie to już 21. spotkanie w historii AMBERIF, na które stawi się ponad 450 firm z Polski, Czech, Danii, Francji, Grecji, Indii, Litwy, Niemiec i Włoch, a także kupcy z ponad 50 krajów świata.

Szczególnym zainteresowaniem na AMBERIFIE cieszy się corocznie Galeria Projektantów mieszcząca się na antresoli w Hali 5. Prezentowane tam prace, to wytwór wyobraźni artystów plastyków, a także projektantów biżuterii. Właśnie tam jak nigdzie, wyraz znajdują najnowsze trendy.

W Hali Złotej 3 wystawiana jest biżuteria ze złota i srebra, która jest zdobiona kamieniami jubilerskimi, perłami i diamentami. Biżuteria produkowana w polskich zakładach jubilerskich oraz pracowniach złotniczych, będzie konkurować o względy odbiorców z biżuterią projektowaną m.in. z Włoch, Niemiec czy Czech. Swoją ofertę  zaprezentują tu także sprzedawcy diamentów. Nie zabraknie platyny i zegarków. W pawilonie technicznym prezentowane są najnowsze technologie, maszyny, urządzenia oraz materiały do produkcji jubilerskiej.

Imprezie towarzyszą seminaria, dedykowane tematom ważnym dla znawców oraz miłośników jubilerstwa i bursztynnictwa, prowadzone przez wykładowców z Polski jak i zagranicy organizowane w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Rzeczoznawców Jubilerskich, Wysoką Radą Diamentów z Antwerpii, Międzynarodowym Stowarzyszeniem Bursztynników, Muzeum Ziemi PAN, Muzeum Inkluzji w Bursztynie, Pomorską Izbą Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Krajową Izbą Gospodarczą Bursztynu, a także Stowarzyszeniem Historyków Sztuki z Torunia. Odbędą się także wystawy prac konkursowych, ekspozycje prac studentów wyższych uczelni artystycznych oraz wernisaże.

Podczas targów Amberif odbywa się też Wielka Gala  Bursztynu i mody, czyli pokaz ubiorów i biżuterii, które w większości zostały zaprojektowane specjalnie na tę okazję. Jak zawsze w roli głównej bursztyn.

Źródło: pierścionki zaręczynowe, www.fugart.pl