//ANDALUZJA
ANDALUZJA

ANDALUZJA

Andaluzja – najludniejsza i druga pod względem powierzchni wspólnota autonomiczna położona w południowej Hiszpanii, obejmuje większą część regionu historycznego o tej samej nazwie oraz pasmo górskie na północy Sierra Morena. Graniczy na północy z Estremadurą i Kastylią-La Manchą, na wschodzie Murcją, a na zachodzie z Portugalią. O Andaluzji mówi się, że jest Hiszpańską krainą światła. Jest tu wszystko o czym można zamarzyć, szerokie, piaszczyste plaże, ciepły klimat oraz malownicze urwiska.

Na andaluzyjskim wybrzeżu panuje ciepły klimat a słońce świeci przez 320 dni w roku, dzięki czemu Andaluzja jest najcieplejszym regionem Hiszpanii. Najsłynniejsza plaża Costa del sol przyciąga mnóstwo turystów z całego świata. Przy plaży rozciągają się ekskluzywne hotele z restauracjami, deptaki oraz puby w których życie tętni do samego rana. Podobnie jest na Costa de Almeria, która położona jest u podnóża wysokiej góry, na której stoi twierdza Alcazaba. Stąd roztacza się wspaniały widok na miasto i miejską plażę.

Stolicą Andaluzji jest Sewilla, położona w głębi lądu. Podczas trwania Semana Santa, Czyli Wielkiego Tygodnia, odbywają się tu liczne procesje. Niezwykłe stroje, żałobna muzyka, figury świętych robią wrażenie na widzach. Warto zobaczyć Sewilską Katedrę Najświętszej Marii Panny. Katedra jest największym i jednym z najwspanialszych kościołów gotyckich na świecie. Wspaniała budowlą jest bogato zdobiona rezydencja królewska Alacazar.

{gallery}andaluzja{/gallery}

Jeżeli ktoś ma ochotę odpocząć od wielkich kurortów, powinien odwiedzić wybrzeże Costa de Luz. Jest wiele dzikich plaż, gdzie można w ciszy i spokoju, swobodnie wypocząć. Costa de Luz jest doskonałym miejscem dla miłośników żeglowania i windsurfingu. Na Costa de luz warto odwiedzić najstarsze miasto Europy Zachodniej jakim jest Kadyks.Podróżując po Andaluzji nie można pominąć Pueblos Blancos, gdzie można podziwiać średniowieczne zamki i pałace.

Dojazd i pobyt:

Samolotem: Biura podróży oferują loty od 935 zł.

Samochodem: Wszystkim zmotoryzowanym polecamy kempingi, ceny za nocleg zaczynają się od 8 euro.