//ATENY – ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE
FETA

ATENY – ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

ZAKWATEROWANIE

Grecki ceny hoteli różnią się w zależności Ocena hotelu i są nadzorowane przez rząd. System oceny hotelu mogą być mylące, ponieważ istnieje sześć klasyfikacji, począwszy od L (Luxury), a następnie będzie w porządku alfabetycznym od A do E, ale Oceny niekoniecznie odzwierciedlają komfort i czystość, ale raczej to, co udogodnienia są dostępne. Na przykład wielu turystów nie przeszkadza wspólna łazienka czy pokój kosztuje znacznie mniej, więc będziemy zadowoleni z B, C lub nawet D-oceniane hotele. Backpackers, studentów, a jak będą zadowoleni z D lub nawet e-rated zakwaterowania.

Pory roku, miejsca i jakość zatrudnienia Wszystkie ceny w życie. Jeśli planujemy dłuższy pobyt, lub jeśli jesteś poza sezonem, można spróbować negocjacji na lepiej ocenić. O ile tańsze niż w innych stolicach europejskich hoteli w Atenach nie są tanie i jest mniej wahań pomiędzy wysokim i niskim stopom sezonie niż w regionach turystycznych, takich jak na wyspach. Bed and Breakfast jest także dostępna w Grecja, choć zazwyczaj nie jest zakwaterowanie budżetu na ten cel w hostelu.

Należy zauważyć, że podłączony do Ateny, Pireus (główny port) za odrębne miasto tak wielu aukcji Athens hotel nie będzie listy kwater w Pireus. Jeśli potrzebujesz gdzieś się zatrzymać w Pireusie za przyjazny, dogodnie zlokalizowany i tani hotel Ionion.

Oto niektórzy zalecane hotele, wykazy hoteli i baz danych.

Hotel Plaka – niedrogi hotel typu boutique

Hotel Kouros, Kodrou 11, sąsiedztwa Plaka; małe Uroczy hotel, wszystkie pokoje posiadają balkony, Tel.: 210 323 8461

Adams Hotel – bardzo wygodne, dobrze zlokalizowane i niedrogi

Acropolis View Hotel (niedawno odnowiony)

Hotel Austria — usytuowany, przeznaczony dla niemieckich i anglojęzycznych gości online rezerwacja obiektu

Hotel Cecil – Dobrze zlokalizowany w obszarze Monastiraki (w odległości spaceru od Akropolu, sklepów i restauracje

WYŻYWIENIE

Zdrowa kuchnia grecka

W kuchni greckiej podstawowym i niezastąpionym składnikiem jest przede wszystkim oliwa z oliwek. Dodaje się ją niemal do wszystkich potraw, sosów, sałatek etc. Służy do smażenia. Warto podkreślić, iż jest zdrowa i lekkostrawna, choć osoby nie obeznane ze zwyczajami kuchni greckiej mogą być zaskoczone ilością tego składnika w poszczególnych pokarmach.

Kuchnia Grecji należy do najlepszych na świecie. Podaje się tu lekko letnie posiłki. Nie ma ustalonej kolejności serwowania żadnego z dań i przystawek. Każde danie traktuje się jako równie ważne. Na środku stołu zawsze znajduje się koszyk z pieczywem i woda do picia. Dalej stoją talerze z mięsem i ziemniakami oraz wszelkimi dodatkami. Każdy częstuje się tym na co ma akurat ochotę. Rachunek dzieli się po równo między wszystkich uczestników spotkania.

Kawa frappe

Jest to jeden z ulubionych napojów Greków. Kawę frappe podaje się w wysokich szklankach. Napój przyrządza się na bazie wody mineralnej oraz z dodatkiem mleka i cukru. Przygotowanie kawy odbywa się w specjalnym mikserze.

Wino greckie

Najpopularniejszym gatunkiem greckiego wina jest Retsina. To wino bardzo młode, konserwowane żywicą sosnową, dzięki czemu posiada specyficzny smak i aromat. Nie wymaga leżakowania dłuższego niż kilka tygodni.

Ser feta

Feta to najpopularniejszy ser w całej Grecji. Jego wyrabianiem zajmują się wszyscy mieszkańcy, ale najsmaczniejszą fetę przygotowują na północy kraju. Sporządza się go jedynie z mleka owczego bądź z mleka owczego z dodatkiem mleka koziego. Nie używa się środków koloryzujących ani konserwujących. Powinien dojrzewać przez dwa miesiące w zalewie solnej. Ma białą barwę i jest nieco słony w smaku.

Legenda głosi, że fetę otrzymali Grecy od boskich mieszkańców Olimpu.