//BENIDORM
BENIDORM

BENIDORM

Benidorm jest jednym z najbardziej uczęszczanych kurortów na Hiszpańskim wybrzeżu Morza Śródziemnego.To kąpielisko i zarazem duże miasto słynie z przyjemnego klimatu i wspaniałych plaż Playa Levante i Playa Poniente. Ich łączna długość to około 6 kilometrów.Czysta turkusowa woda i gorący piasek czynią to miejsce niepowtarzalnym. Na obu plażach można wypożyczać parasole, leżaki i rowerki wodne.

Na wysuniętym półwyspie, oddzielającym od siebie obie plaże, znajduję się Stare Miasto. Spacerując krętymi i wąskimi uliczkami miasta, wyczuwamy jego specyficzny urok. Warto zwiedzić najstarszy kościół przy Avenida Mediterraneo na Starym Mieście. W okolicach Benidormu można znaleźć wiele Ciekawych miejsc, godnych odwiedzenia m.in: Alicante, Valencia, wąwóz Algar, miasteczko Polop. Urozmaicone życie towarzyskie i bliskość wielkich miast uczyniło z Benidorm najpopularniejszy kurort wśród Hiszpanów.

W całej Hiszpanii nie ma lepszego miejsca zabaw i rozrywki. W Benidorm każdy nawet najbardziej wybredny turysta znajdzie coś dla siebie i zaspokoi swoje potrzeby. Hotele położone są blisko centrum życia towarzyskiego gdzie nie brak nocnych klubów i dyskotek, kasyn oraz lunaparków. Warto więc wybrać się do największego klubu nocnego – Benidorm Palace i oczekiwać na główną atrakcję wieczoru – spektakl „flamenco show”

Warto również wybrać się na wycieczkę do Guadalest – starej, arabskiej wioski, położonej na jednym z okolicznych wzgórz. Trasa do wioski wiedzieć przez urodzajny obszar, wypełniony uprawnymi terasami. Jest to idealna okazja do poznania historii i kultury Hiszpanii. Ciekawą atrakcją jest także wycieczka do Altea, zwanego miastem sztuki. Znajduję się tutaj najbardziej znany bazar, gdzie kupić można niemal wszystko. Polecane są głównie wyroby ze skóry, ale zapewne każdy tu znajdzie coś dla siebie.