//BONIFACIO – URLOP NA KORSYCE
BONIFACIO - URLOP NA KORSYCE

BONIFACIO – URLOP NA KORSYCE

Bonifacio jest atrakcyjnie położonym nad Cieśniną Świętego Bonifacego miasteczkiem, składającym się z dwóch części Dolnego Bonifacio i Górnego Bonifacio (położonego na skalistym południowym brzegu Korsyki). Roztacza się stąd (przy dobrej pogodzie) panoramiczny widok na pobliską Sardynię. W Górnym Bonifacio znajduje się mała forteca obronna i cmentarz z czasów napoleońskich. Znajduje się tu kilka tawern serwujących lokalne korsykańskie specjalności.

Na wyspie znajduje sie zbudowany w XIV w. Kościól Sainte-Marie Majeure słynący z kwadratowej dzwonnicy i zadaszonego portyku – loggii, pod która  umieszczony jest wielki zbiornik na wode. Umożliwił on miastu przetrwanie niejednego najazdu, obecnie służy jako sala konferencyjna. Znajdujący się wewnątrz kościoła marmurowy oltarz pochodzi z XVII w.

Na placu Manichella znajdują się dwa otwory, zakryte szklanymi piramidami, które w XIII w. Służyły do przechowywania zboża, solonego mięsa i innych zapasów żywności, które miały wyżywić mieszkańców miasta w razie najazdu.Od południowo – zachodniej strony Citadelle w dół klifu prowadzą schody, które jak głosi legenda, zostały zbudowane przez Argończyków podczas oblężenia w 1420 r. W okresie od czerwca do września, przy dobrej pogodzie, gdy nie wieje silny wiatr i nie ma sztormu, schody są dostępne dla turystów.

{gallery}bonifacio{/gallery}

 

Miasto Bonifacio jest najlepiej wyglądającym miastem na wyspie. Bogate życie nocne, którym Bonifacio może się pochwalić głównie zawdzięcza pełnemu życia festiwalowi muzycznemu Rencontres Mediteranenes rozpoczynającemu się w pierwszej połowie września.W barach i kawiarniach przy guai Comparetti przez cały dzień i również wieczorem toczy sie bogate zycie towarzyskie.

Poleca się zwiedzenie prechistorycznej groty Araguina-Sennola i genueńskiej wieży oraz wybrać się pociągiem przez góry w stronę plaży. Warto też popłynąć w godzinny rejs statkiem białej floty, by podziwiać Bonifacio z morza. Wybrzeże urozmaicają kameralne zatoczki. Jedną z atrakcji miasta są piękne plaże. Można tu nurkować i podziwiać podwodne rafy.