//CHORWACJA – HIT SEZONU!!
CHORWACJA - HIT SEZONU!!

CHORWACJA – HIT SEZONU!!

Chorwacja to jeden z najciekawszych krajów Europy pod względem turystyki. Możemy tam zwiedzić wspaniale zachowane zabytki rzymskie i bizantyjskie, porty i średniowieczne miasteczka. Jeżeli wybieramy letni urlop w Chorwacji, zapewnioną mamy słoneczną pogodę, ciepła wodę, ładne plaże, a podczas urlopu można zażywać cienia w pobliskich gajach oliwnych.

Jednym z najciekawszych i najbardziej popularnych miejsc letniego wypoczynku jest półwysep Istra znany jako kraina piaszczystych plaż. Lata świetności tego regionu przypadają na okres imperium rzymskiego, czyli na II i I w. p.n.e. Istryjska riwiera charakteryzuje się łagodnym śródziemnomorskim klimatem, który doskonale sprzyja wspaniałej roślinności. Na zachodnim brzegu Istry leży malownicze miasteczko Rovinj, które niegdyś było największym miastem półwyspu oraz ważnym miejscem dla floty weneckiej. Niepowtarzalnego uroku temu wybrzeżu dodaje archipelag 13 wysp i wysepek. Wybrzeże Adriatyku wraz z wyspami to najbardziej atrakcyjna część Chorwacji. Przyjemny, łagodny klimat śródziemnomorski, urozmaicony świat roślinny, malownicze krajobrazy, a przede wszystkim piękno szmaragdowego morza sprawiają, że wakacje spędzone tutaj będą należeć do niezapomnianych. Wieczorami można spędzać czas w tawernach, degustując specjały kuchni dalmatyńskiej.

{gallery}rovinj{/gallery}

Wymienione atrakcje turystyczne można przeżyć podczas pobytu w jednym z chorwackich kurortów. Za tygodniowy pobyt w Zadarze, ośrodku turystycznym Dalmacji północnej trzeba zapłacić w granicach od 980 do 1200 złotych od osoby. Za tą sama sumę oprócz zakwaterowania, wyżywienia i transportu możemy zachwycać się wspaniałymi zabytkami Zadaru, które odzwierciadlają bogatą przeszłość Dalmacji. Charakterystyczne dla Chorwacji, słoneczne plaże a także rozległe parki, kąpieliska oraz wiele innych rozrywek kultury czynią z Zadaru jedno z najciekawszych miast regionu.

Dla osób, którzy dysponują nieco zasobniejszym portfelem, Chorwacja oferuję wypoczynek na Kasztelańskiej Riwierze, położonej  w zatoce, pomiędzy dwoma miastami – Splitem i Trogirem u stóp góry Kozjak. Dawniej było to miejsce letniego wypoczynku chorwackich królów. Przepiękna roślinność, gaje oliwne, winnice oraz wyśmienite warunki do uprawiania wszelakich sportów wodnych, sprawiają, że Kasztelańska Riwiera zapewni nam znakomity wypoczynek. Za taki wypoczynek w miesiącach letnich trzeba zapłacić około 1500 zł. od osoby za dziesięciodniowy pobyt. W cenę wliczone jest zakwaterowanie, transport, wyżywienie.