//Farba do włosów na lato
Farba do włosów na lato

Farba do włosów na lato

Nadeszło lato, a wraz z nim naturalna potrzeba odświeżenia naszego wizerunku. W pierwszej kolejności zaczynamy od włosów, zmieniamy fryzurę. Aby jednak zachować naturalną harmonię i równowagę najlepiej sięgnąć po farby do włosów całkowicie naturalne, o silnie zredukowanej ilości środków chemicznych, działających o wiele łagodniej, bowiem nasze włosy w tym okresie są i tak wystarczająco silnie narażone na osłabienie i zniszczenie. Duże ilości słońca, wiatr, kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie, to wszystko bardzo osłabia i niszczy nasze włosy. Dlatego tak ważne jest aby nie sięgać w tym czasie po chemiczne środki do farbowania włosów, ponieważ dodatkowo zapewniamy włosom katusze.

źródło: Farby do włosów www.herbatint.pl

Korzystając z farb chemicznych szkodzimy strukturze włosa od wewnątrz, defekt ten zostawia nieodwracalne skutki, pomimo kilkakrotnego farbowania, włosy bardzo szybko tracą blask i równie szybko ulegają wysuszeniu, co najprawdopodobniej kończy się ścięciem włosów, nierzadko od dawna zapuszczanych i pielęgnowanych. Farby naturalne takie jakimi są farby do włosów Herbatint opracowane zostały na bazie wyciągów ziołowych tj. rozmaryn, chinowiec, łupina orzecha włoskiego i białek, dają nam gwarancje zdrowo i świeżo wyglądających włosów. W przeciwieństwie do farb chemicznych, roślinne nie uszkadzają struktury włosa, utrzymując je w naturalnej kondycji. Farba podczas nakładania działa kojąco na skórę głowy. Ponadto nie zawiera drażniącego zapachu amoniaku, a także rezorcyny i parabenów, jest bezwonna, a konsystencja żelowa doskonale rozprowadza się na włosach.

 

Do tych farb dołączona jest aloesowa odżywka, która nie tylko znakomicie działa na włosy po farbowaniu, ale jest świetnym antidotum na słońce, wodę i wiatr. Wystarczy ją tylko nakładać na włosy po każdym myciu, ale też przed opalaniem (słońce) , kąpielą w basenie (chlor!), czy w morzu (sól). Odżywka Królewska w kremie jest do kupienia w postaci saszetek a 15ml, więc łatwo ją zabrać ze sobą w bagażu, nie naruszając przepisów linii lotniczych. Zresztą w takich saszetkach jest również i Aloesowy Szampon Normalizujący do wszystkich rodzajów włosów, zarówno szampon jak i odżywka nie zawierają SLS i Parabenów.

źródło: Farby do włosów www.herbatint.pl