//Gran Canaria – tutaj słońce rzadko bierze urlop
Gran Canaria - tutaj słońce rzadko bierze urlop

Gran Canaria – tutaj słońce rzadko bierze urlop

Jedna z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych Wysp Kanaryjskich. Dzięki różnorodności klimatycznej, różnicom geograficznym oraz bardzo zróżnicowanej florze i faunie często nazywana jest miniaturowym kontynentem. Zachwyca złocistymi, ciągnącymi się kilometrami plażami i niekończącymi się wydmami. Kusi malowniczymi górami, dolinami, gajami oliwnymi, plantacjami cytrusów. Usytuowana na Oceanie Atlantyckim pomiędzy Fuerteventurą a Teneryfą, nieopodal północno-zachodnich wybrzeży Afryki, jest trzecią co do wielkości wyspą archipelagu. Terytorialnie należy do Hiszpanii a jej stolicą jest Las Palmas de Gran Canaria.

Gran Canaria to niezwykłe miejsce w którym zawsze świeci słońce. Ponad 60 kilometrów rozłożystych plaż przy 236 kilometrach linii brzegowej, nad ciepłymi wybrzeżami Atlantyku zachęca do kąpieli wodnych i słonecznych. Jest to raj dla wszystkich pasjonatów sportów wodnych. Są tu świetne warunki dla miłośników windserfingu, żeglowania, wędkarstwa i nurkowania. Okolice Maspalomas znane są z gigantycznych wydm, utworzonych przez wiatry wiejące z nad Sahary. Wydmy te stały się jedną z wizytówek wyspy.

Udając się w głąb lądu można podziwiać niesamowite krajobrazy, rozciągające się wszechobecne doliny, góry i bujną roślinność. Najwyższym szczytem jest wulkan wznoszący się na wysokości 2000m n.p.m

Niemal połowa Gran Canarii zostałała zaliczona jako Rezerwat Biosfery. Status ten przyznało wyspie UNESCO. Tysiące gatunków roślin w tym wielkie połacie lasów endemicznego drzewa Wysp Kanaryjskich – sosny kanaryjskiej, rośliny i kwiaty, nienaruszone przez wieki niezależne od reszty świata zachwycają wszystkich odwiedzających. Dominują tu strome klify o które rozbijają się fale Oceanu, jaskinie i czarne skały wulkaniczne. Bajkowe krajobrazy przyciągają turystów z całego świata.

Gran Canaria, to nie tylko piękna przyroda, niekończące się plaże i góry. Wyspa podobnie jak jej siostry z archipelagu tętni życiem. Liczne centra handlowe, dyskoteki, kluby nocne i knajpki często otwarte są do samego rana. Jednym z większych i najsłynniejszych centrów rozrywkowych jest Playa del Ingles z kilometrami ciągnącymi się dyskotekami i klubami oraz w południowo-zachodniej części wyspy Puerto Rico.

Piękne hotele, apartamenty i bungalowy gwarantują udany wypoczynek. Restauracje, niewielkie knajpki oferują bogactwo smaków i zapachów. Kuchnia kanaryjska słynie z doskonałych ryb, przyrządzanych na wszelkie możliwe sposoby. Nie należy zapominać też o wspaniałych winach z których słynie wyspa.

Gran Canaria to nie tylko tłumne kurorty i ośrodki, dla wszystkich oczekujących spokojnego wypoczynku znajdą się tutaj też urocze, kameralne hoteliki położone nad spokojnymi plażami lub w ustronnych wiejskich okolicach. Spokojniejsze miejscowości to z pewnością Puerto de Mogan,Taurito, San Augustin czy słynące z wielu luksusowych hoteli Maspalomas czy Meloneras.

Gran Canaria to miejsce gdzie nawet najbardziej wybrdeny turysta może znaleźć coś dla siebie. Każdy dzień może tu wyglądać zupełnie inaczej. Góry, plaże, niczym nietknięta przyroda, szaleństwo do białego rana w klubach nocnych to wszystko oferuje ta piękna wyspa. Idealne miejsce na wakacje skąpany w promieniach łagodnego słońca.