//Hajduszoboszlo – Węgry

Hajduszoboszlo – Węgry

W mieście znajduje się wiele dobrze wyposażonych kąpielisk z wodami termalnymi, trzynaście otwartych basenów i nowoczesny kryty Aquapark. Hajduszoboszlo należy do największych uzdrowisk usytuowanych tak blisko naszej południowej granicy. Główną atrakcją jest ośrodek rekreacyjny ze SPA, a także plaża, wspomniany wyżej Aquapark i kompleks Aqua-Palace. Hajduszoboszlo to też prężnie działające miasto turystyczne,

Jak dojechać?

Hajduszoboszlo położone jest w północno-wschodniej części Wielkiej Niziny Węgierskiej – 200 km na wschód od Budapesztu i 20 km na południowy zachód od Debreczyna. Najłatwiej dojechać do węgierskiego uzdrowiska własnym samochodem. Jednak można wybrać także pociąg do Budapesztu (stacja początkowa to Warszawa albo Kraków) i dalszą podróż z przesiadkami autobusami. Czas przejazdu pociągiem (ok. 10-12 godzin), koszty i problemy z przesiadkami jednak sprawiają, że Polacy chętniej wybierają własny samochód.

Gdzie spać?

Hajduszoboszlo to miasto doskonale przygotowane na przyjęcie kuracjuszy i turystów. Bez problemu można znaleźć tu nocleg nawet bez wcześniejszej rezerwacji. Można wybierać pomiędzy: hotelami, kwaterami prywatnymi, campingiem (nawet bezpośrednio w obrębie basenów), polami namiotowymi.

Jaka pogoda?

Latem pogoda w Hajduszoboszlo nie odbiega znacznie od temperatur w naszym kraju. Można jednak liczyć na kilka stopni więcej, szczególnie w lipcu i sierpniu. Dla kuracjuszy korzystających z basenów termalnych nie ma to jednak wielkiego znaczenia – woda w tych kąpieliskach nawet zimą waha się od 25 do nawet 36 stopni.

Ile kosztują termy?

Przykładowy cennik leczniczego kąpieliska prezentuje się następująco:

  • całodzienny bilet wstępu/bilet ulgowy – 2.000/1.700 HUF
  • bilet wstępu po godz. 16.00/ ulgowy – 1.500/ 1.400 HUF
  • karnet 7-dniowy/ karnet ulgowy – 12.000/10.200 HUF