//HISZPANIA – PlAŻE

HISZPANIA – PlAŻE

NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE HISZPANII

Costa Dorada (Złote Wybrzeże) – region turystyczny w Katalonii w Hiszpanii, obejmujący pas wybrzeża śródziemnomorskiego między ujściem Ebro a Barceloną. Region ten słynie z długich, rozciągających się, łącznie obejmujący ok. 214 km piaszczystych plaż.W Salou znajduje się wesołe miasteczko – Port Aventura. Niedaleko od Salou znajduje się Cambrils, kiedyś port rybacki a obecnie jeden z ważniejszych kurortów Złotego Wybrzeża, przekształcony z portu rybackiego na potrzeby turystyki. Posiada on długą plażę, a cechą charakterystyczną są flotylla bous – małe łódki zaopatrzone w duże lampy, zapalane podczas nocnych połowów.

{gallery}plazehiszpania1{/gallery}

Costa del Azahar – region turystyczny w Walencji (Hiszpania), obejmujący wybrzeże śródziemnomorskie między przylądkiem Cabo de Nao a ujściem Ebro.

Znajdują się tu kąpieliska morskie: El Saler, Benicasim, Vinaroz. Jest to również znany obszar uprawy drzew cytrusowych.

{gallery}plazehiszpania2{/gallery}

Costa Blanca to środkowa część wybrzeża słonecznej Hiszpanii. “Białe Wybrzeże” – bo tak w tłumaczeniu brzmi nazwa regionu – jest tak nazywane ze względu na białe kwiaty migdałowca, bielone domki, wapienne skały oraz jasne światło słoneczne i czysty, biały piasek okolicznych plaż.Costa Blanca to istny raj na ziemi. Reprezentuje całe bogactwo świata śródziemnomorskiego. Na terenie wybrzeża ściera się wiele różnych kultur: można tu odnaleźć ślady Rzymian, Kartagińczyków, Arabów, czy Felicjan. To także miejsce, które zachwyca swymi warunkami geograficznymi: klimat jest tu niezwykle łagodny, a tereny górzyste zlewają się z dolinami i plączą z pięknymi plażami.

{gallery}plazehiszpania3{/gallery}

Costa del Sol – to słoneczne wybrzeże południowej Hiszpanii, gdzie słońce gości niemal w każdym zakątku, a na wakacje przyciąga turystów przez cały rok, pomimo, że upalny sezon turystyczny trwa tu od kwietnia do listopada.Złote plaże oblewane turkusowymi falami, cieniste palmy, plantacje pomarańczy i bawełny oraz gaje oliwne, rozpościerające się pośród mauretańskich budowli i małych wiosek u stóp Gór Sierra Nevada, dają możliwość odpoczynku i relaksu.

{gallery}plazehiszpania4{/gallery}