//Imprezy zimowe w Tyrolu
Tyrol

Imprezy zimowe w Tyrolu

Nasz portal informacyjny przedstawia Przewodnik Turystyczny na temat Zimowych imprez w Tyrolu.

Tyrol uroczyście świętuje inaugurację sezonu zimowego 2013/2014. Mnóstwo imprez, koncertów oraz zawodów sportowych oznaczać to może tylko jedno: to już początek tyrolskiej zimy! Wysoko w krainie wiecznego lodu raj dla narciarzy i snowboardzistów trwa najdłużej, na Lodowcu Hintertux w Zillertal nawet 365 dni w roku.

Początek zimy w Zillertal-Arena to doskonała zabawą. Ośrodek zaprasza narciarzy i snowboardzistów na inaugurację sezonu, „Sound Wave,”który rozpocznie się w piątek 13 grudnia 2013. W sobotę zespół „Highway 65“ w „Umbrellabar“ i „Die frechen Engel“ na stacji Isskogel Talstation będą akompaniować zabawie na śniegu. Wieczorami gości imprezujących na świeżym powietrzu rozgrzewać będą zespoły „Dums & Band“ oraz „Someone Else“. 15 grudnia 2013 podczas weekendowej imprezy rozbrzmi muzyka grana przez „Jam Slam“ i „DJ Wolfram“.
Kilka kilometrów w górę doliny w Mayrhofen 14 grudnia 2013 roku, podczas drugiej edycji zawodów „RISE&FALL“ czterdzieści pięć drużyn składających się z czterech uczestników będzie sprawdzać się w czterech dyscyplinach sportowych : skialpinizm i kolarstwo górskie, lot na paralotni,  zjazd na nartach, a także na snowboardzie. Publiczność może liczyć na emocjonujące widowisko. A najlepsi zawodnicy – na nagrody w wysokości 7 000 euro.

 

Początkujący snowboardziści, profesjonalni deskarze, a także spokojni amatorzy rodzinnych zjazdów, ambitni weterani freeskiingu- w sportowej krainie numer 1 w Alpach każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ponad 100 ośrodków narciarskich oferuje trasy o zróżnicowanej trudności. Są wśród nich ośrodki ogromne, jak „SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental.“ Znajdziemy tutaj również małe, kameralne ośrodki, jak Bergbahnen Rosshütte in der Olympiaregion Seefeld oraz Hochalmlifte Christlum nad Jeziorem Achensee (czynny od 14 grudnia 2013). Niech zatem pada śnieg, niech zacznie się zima.