//Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie

Nasz portal informacyjny przedstawia Przewodnik Turystyczny na temat Festiwalu Filmowego w Berlinie. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie nazywany też „Berlinale” to jeden z największych festiwali filmowych i najbardziej renomowanych wydarzeń medialnych. Odbywa się corocznie w lutym. W ostatnich latach Festiwal ten przyciąga największą ilość widzów spośród wszystkich światowych festiwali filmowych.

Skupia ponad 150 tysięcy uczestników ze 120 różnych krajów, co roku spotkania, premiery i bankiety opisuje ponad 4000 dziennikarzy, ponadto podczas festiwalu odbywa się ponad 800 projekcji w ramach różnych sekcji, z których najważniejsza jest Sekcja Konkursowa.

Zwycięzcy festiwalu otrzymują nagrody Złotego i Srebrnego Niedźwiedzia. Niedźwiedź stanowi oficjalny symbol miasta Berlina. Po za konkursem głównym w ramach festiwalu wyodrębnia się takie sekcje jak: „Panorama”, gdzie prezentowane są produkcje niezależne, „Międzynarodowe Forum Nowego Kina”, „Kinderfilmfest”, „Konkurs Filmu Krótkometrażowego”, „Perspektywy Niemieckiego Kina” oraz cykle: „Retrospektywa,” i „Homage” (ang.„Hołd”), poświęcone dorobkowi danego twórcy.

Również w tym roku na czerwonym dywanie przed Pałacem Berlinale w stolicy Niemiec nie zabraknie gwiazd światowego kina. Wyjazd do Niemiec w czasie trwania Festiwalu w Berlinie gwarantuje niezapomniane przeżycia w towarzystwie najbardziej popularnych aktorów i reżyserów na świecie!