//PLAŻE – TURCJI

PLAŻE – TURCJI

Alanya – miasto w Turcji w prowincji Antalya, na Riwierze Tureckiej, nad Morzem Śródziemnym. Znajduje się na terenach starożytnej Pamfilii. Alanya leży 135 km na wschód od miasta Antalya. Liczy około 90 000 mieszkańców

{gallery}alanya{/gallery}

Plaża Iztuzu z jednej strony oblana jest ciepłymi wodami Morza Śródziemnego, a z drugiej chłodnymi wodami rzeki Dalyan. Miejsce stanowi jeden z ostatnich terenów lęgowych żółwi Karreta w basenie Morza Śródziemnego.

{gallery}izutzu{/gallery}

Side – Położone między Antalyą a Alanyą Side to popularny kurort na wybrzeżu Morza Śródziemnego jak również antyczne miasto. W czasach antycznych, gdy zamieszkane było przez Greków, kwitnął tu handel niewolnikami. Side było wówczas centrum handlowym dla piratów ze wschodniej części Morza Śródziemnego.

{gallery}side{/gallery}

Marmaris – Przepiękna marina i kurort na południowym wybrzeżu Morza Egejskiego. Nazwa miasta sięga czasów Sulejmana Wspaniałego, który na widok lokalnego zamku zawołał „Mimarı as!” czyli „Powiesić projektanta!”.Niegdyś spokojna i nieco senna wioska rybacka zmieniła się w tłumnie odwiedzany kurort oraz bardzo znany port jachtowy. Co prawda Marmaris liczy sobie nadal zaledwie 35 tysięcy stałych mieszkańców, lecz w sezonie letnim rozrasta się aż do 200 tysięcy, głównie wczasowiczów, którzy wykupili wakacje zorganizowane przez biura podróży. Na szczęście miasteczko zachowało sporo ze swojego dawnego uroku, który można odczuć zwłaszcza wczesnym rankiem, gdy większość plażowiczów odsypia nocne szaleństwa w klubach i dyskotekach.

{gallery}marmaris{/gallery}