//Przemysł biżuteryjny we Włoszech
Przemysł biżuteryjny we Włoszech

Przemysł biżuteryjny we Włoszech

Tworzenie biżuterii we Włoszech jest bogate, różnorodne i pełne pasji. Współcześni włoscy projektanci biżuterii czerpią z tradycji i kunsztu, które sięgają odległych wieków. Marki takie jak Bulgari, Damiani, Buccellati, Staviori i Unoaerre dumnie kontynuują tradycję wytwarzania najwyższej jakości precjozów.

Włosi od zawsze przywiązywali dużą wagę do jakości wytwarzanych przez siebie produktów, i właśnie dlatego są największymi ekspertami w dziedzinie produkcji biżuterii ze złota oraz naturalnych kamieni szlachetnych jak np. Złote Pierścionki Zaręczynowe z Brylantami, Pierścionki z Brylantami na każdą inną okazję oraz złote Obrączki, Złote i Srebrne Łańcuszki, Kolczyki, Naszyjniki.  Wciąż wiele rzeczy tworzonych jest w małych rodzinnych fabrykach, gdzie najważniejszy jest wysoki standard produkcji, a nie jej masowość.

Złoto zawsze było najbardziej wykorzystywanym przez włoskich złotników metalem z powodu wiary, że ludzkie ciało, umysł i dusza mają silną, wrodzoną więź z tym właśnie metalem.

Złoto ceniono za jego podobieństwo do koloru słońca, naszego potężnego akumulatora, bez którego nie byłoby przecież życia na Ziemi. Włoskie rzemiosło biżuterii zawsze było bardzo wysoko cenione, zarówno jeśli chodzi o wyroby ze złota, srebra jak i te z kamieniami szlachetnymi.

Źródło: pierścionki zaręczynowe www.fugart.pl