//SŁOWACKIE TATRY
SŁOWACKIE TATRY

SŁOWACKIE TATRY

SŁOWACKIE TATRY – KRÓLESTWO NARCIARZY

Słowackie Tatry z uwagi na doskonałą infrastrukturę są idealnym miejscem zimowego wypoczynku dla narciarzy.Jednym z najbardziej znanych regionów na Słowacji, do którego zimą zjeżdżają tysiące turystów, jest Liptov.Swój niepowtarzalny urok zawdzięczają rozciągającej się na długości 80 kilometrów dolinie najdłuższej słowackiej rzeki Vah.Liptovsky Hradok,Liptovsky Mikulas i Ruzomberok to najważniejsze ośrodki rekreacyjne regionu.Otaczające dolinę majestatyczną szczyty Niskich Tatr, czyste powietrze Tatrzańskiego Parku Narodowego, zapierające dech w piersiach widoki oraz doskonałe warunki narciarskie gwarantują aktywny i udany wypoczynek.

Słynnym kurortem narciarskim w Niskich Tatrach jest Jasna, położna na wysokości 1234 m.n.p.m. na południowych zboczach Lukovej i Brhliskiej u podnóża słynnego Chopoku(2024 m.n.p.m.).Sprawia  to, że są tutaj doskonałe warunki do uprawiania zimowych sportów.Turyści maja do dyspozycji trzynaście tras zjazdowych o różnym stopniu trudności.Połączone systemy wyciągów orczykowych,krzesełkowych i kabinowych o przepustowości 15 000 osób na godzinę zadowolą z pewnością najwybredniejszych narciarzy.Demanovska Dolina, gdzie położona jest jasna, słynie również z otwartych dla zwiedzających jaskiń Slobody i Darcia Ladovej.

Jednym z najciekawszych terenów narciarskich Słowacji jest rejon Wysokich Tatr.Tutaj właśnie znajduję się słynna Tatrzańska Łomnica z urozmaiconymi trasami, wyciągami wyjeżdżającymi do wysokości 2190 m.n.p.m. oraz kolejką, która prowadzi na sam Łomnicki Szczyt(2634 m.n.p.m.).Doskonałe warunki do uprawiania zimowych sportów turyści znajdą również w Starym i Górnym Smokowcu.

Przepięknie położone nad jeziorem o tej samej nazwie Strbskie Pieso znane jest z wielu zawodów o międzynarodowej renomie.Stąd rozciąga się imponująca panorama Tatrzańskiego Parku Narodowego z górującym masywem Gerlachu.

To tylko niektóre atrakcje zimowego wypoczynku, które czekają na turystów w słowackich Tatrach.