//Twój urlop lub weekend w Danii
Twój urlop lub weekend w Danii

Twój urlop lub weekend w Danii

Zaczynasz planować swój tegoroczny urlop lub zastanawiasz się gdzie spędzić kilka weekendowych dni? Warto w tym przypadku zastanowić się nad wyjazdem do Danii jednej z najatrakcyjniejszych krain w Europie. Podróż do Danii z pewnością będzie najciekawszym doznaniem dla wszystkich koneserów kolorowych wakacji. Dania jest znakomitym celem wypoczynkowym i krajem łatwo dostępnym z Polski. Turystów przyciągają pamiątki z przeszłości związanie z kulturą wikingów i wciąż żywe tradycje najstarszej, zachowującej ciągłość, europejskiej monarchii, natomiast wiele intrygujących miejsc i imprez zachęca do przyjazdu wielbicieli aktywnego wypoczynku.

A oto kilka najciekawszych miejsc w Danii:

Tivoli to wypoczynkowy park, który dla jednych jest synonimem kiczu, dla innych obietnicą wspaniałej zabawy. Jest to miejsce idealne na wyjazd z dziećmi. Otwarty został 15 sierpnia 1843 roku i jest drugim najstarszym parkiem rozrywki świata, po Dyrehavsbakken, znajdującym się w pobliskim Klampenborg. Pierwszymi urządzeniami w parku była publiczna karuzela i rollercoaster. Tivoli wciąż się rozwija, nie zatracając jednak swojego oryginalnego uroku i tradycji. Obecnie Tivoli jest najczęściej odwiedzanym parkiem rozrywki w Skandynawii, oraz trzecim najczęściej odwiedzanym w Europie.

Legoland ten najsłynniejszy współczesny duński park rozrywki stał się już wzorem dla kilku podobnych kompleksów w Europie. Każdego roku w duńskim Legolandzie wykorzystuje się 40 mln klocków, aby wznosić i modyfikować sektory nawiązujące do obecnych na rynku serii klocków. Klocków, które podbiły serca dzieci na całym świecie. Legoland jest atrakcją sezonową, dostępną od kwietnia do października.

Bornholm to miejsce dla zwolenników aktywnego wypoczynku. Rowerzystów z całej Europy przyciągają tutejsze krajobrazy i kameralne miejscowości, połączone siecią znakomicie oznakowanych szlaków. Zakładające je, Duńczycy odebrali swoisty rekord Niemcom. Do niedawna bowiem najdalej na północ wysunięte winnice europejskie znajdowały się w Saksonii. Dziś winorośl dojrzewa niemal 500 km dalej.

To tylko kilka z możliwych opcji na ciekawy wyjazd do Danii. Nie wolno zapominać oczywiście o stolicy tego niezwykłego kraju Kopenhadze, która oferuje turystom wiele atrakcji, poczynając od klimatycznych średniowiecznych uliczek i zaułków, przez nowoczesne galerie sztuki i designerskie centra. Symbolem miasta jest Mała Syrenka, wdzięcznie spoczywająca na niewysokim cokole na morskim nabrzeżu w Nowym Porcie ( Den Lille Havfrue). Miasto słynie z zielonych terenów, ciągów zarezerwowanych jedynie dla pieszych i gęstej sieci ścieżek rowerowych.