//Wakacje w Bułgarii
Wakacje w Bułgarii

Wakacje w Bułgarii

Jeśli zastanawiasz się gdzie spędzić tegoroczne wakacje to warto pomyśleć o słonecznej Bułgarii. Jest to idealne miejsce dla miłośników dobrej kuchni, dobrego wina i ciepłego piasku. Ten ciągle jeszcze najtańszy kraj bałkański oferuje wypoczynek nad Morzem Czarnym coraz większej liczbie turystów, to jeden z najczęściej odwiedzanych od wielu lat krajów, będący celem wakacyjnych podróży Polaków.

Nadmorskie kurorty, połączone z atrakcyjnymi cenami kuszą do odwiedzenia tego miejsca na mapie Europy.  Bułgaria to oczywiście wspaniałe kurorty, historia i tradycja. Co więcej to jedno z niewielu miejsc w Europie Wschodniej, które oferuje tak wiele, począwszy od gór do rozbudowanej linii brzegowej, od starych miast po piękne zabytki. Na niemal całym wybrzeżu, liczącym aż ok. 400 km, znajdują się atrakcyjne turystyczne miasta i miasteczka. Najsłynniejsze kurorty położone są w południowej części regionu, którego stolicą jest Warna.

Najczęściej odwiedzanym przez turystów kurortem w Bułgarii jest Słoneczny brzeg . To kilkaset hoteli i kilka km plaż. Tutaj nocuje się w hotelach – nie ma kwater. Jest bardzo dobry standard, i do tego tanio. Duża ilość restauracji, knajp i dyskotek. Szczególnie godne polecenia są liczne lokale serwujące kuchnię azjatycką, włoską oraz świeże owoce morza. Plaża w Słonecznym Brzegu jest piaszczysta, z łagodnym brzegiem. Woda w Morzu Czarnym jest czysta, przejrzysta i bardzo ciepła (około 30 stopni). Hoteli jest do wyboru do koloru, w każdym standardzie. Ceny rozpoczynają się od 80PLN (40lewa) za nocleg 2 osób w pokoju 2 osobowym. Standard hoteli jest bardzo dobry. Droższe hotele są przy samym morzu, tańsze po drugiej stronie głównej ulicy i oddalone od morza o około 200 metrów. Średnia cena to 60 Lewa.

Osoby lubiące aktywnie spędzać swój wypoczynek mogą korzystać z kortów tenisowych, minigolfa lub też kręgielni. Na plaży czeka na Państwa bogata oferta sportów wodnych. Fantastyczna sześciokilometrowa złota plaża może też być idealnym miejscem na długie spacery, zwłaszcza w kierunku malowniczego starego miasta – Nesebyr.

Nesebyr – przepiękne, stare miasto, które dzięki swojej historycznej zabudowie figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. To miejsce największego skupienia zabytków architektury i sztuki.

Największymi tego typu atrakcjami turystycznymi w Nesebyr są:

– mury miejskie IV-V w.,

Stara Katedra z VI w.,

– cerkiew Św. Pantokratora z VIII w.

– cerkiew Św. Stefana z X w.

– cerkiew Św. Iwana Neosweteni z XIII -XIV w.

– zabytkowe domy kamienno-drewniane

 

Burgas – miasto położone nad trzema jeziorami, znajduje się tu pomnik Adama Mickiewicza, upamiętniający naszego wieszcza, który spędził tu kilka miesięcy przed swoją śmiercią.

 

 

Biura podróży oferują wycieczki do Bułgarii już od 750 zł od osoby!!!