//Wakacyjny dylemat
Wakacyjny dylemat

Wakacyjny dylemat

Zazwyczaj co roku powtarza się ten sam scenariusz: wraz z końcem lata planujesz z rocznym wyprzedzeniem kolejne wakacje, wciąż świeże wspomnienia pozwalają ci przetrwać monotonną jesień, zima przybliża cię do wiosny, od której dzieli cię już tylko krok do upragnionego lata i tu zamiast zdecydowanego kroku pojawia się dylemat, wielkości miesięcznych oczekiwań. Sprowadza się do podstawowego pytania: W jakie miejsce się udać, by wakacje były miłym wspomnieniem nie tylko dla mnie, ale i dla pozostałych członków wyprawy?

Bijesz się z myślami: może miejsca w Polsce, znów dzikie i nieokiełznane Bieszczady, po raz kolejny zabytkowe miasta z ciekawą historią, nasze polskie morze z pięknym widokiem zachodzącego słońca, albo tym razem, dla odmiany, poszerzę perspektywę o kraje europejskie? Taka koncepcja jest tym bardziej zachęcająca, jeśli do tej pory spędzałeś wakacje wyłącznie w Polsce.

Dlaczego akurat kraje europejskie? Niektórzy powiedzą „Przecież jeszcze nie tak dawno wielką popularnością na równi z Egiptem, Tunezją, cieszyła się Turcja, Grecja, a dziś Polacy rezygnują z krajów o niepewnej sytuacji politycznej”. Co nie jest do końca prawdą, ponieważ z punktu widzenia turystycznego marketingu, w tym roku miejsca te będą na nowo cieszyć się zainteresowaniem, co potwierdzają także liczne biura turystyczne, które wyprzedały już sporą ilość wycieczek, a jak wiadomo liczby nie kłamią. Turyści przyzwyczaili się do sporadycznych incydentów, zaakceptowali je gdyż nie wpływają w większym stopniu na komfort wypoczynku. Przecież większość z nas wypoczywa na wyspach, a tam nie spotkamy się z niebezpiecznymi zamieszkami, które są domeną większych miast. Czasem warto poznać statystyki, by skorzystać z doświadczeń turystów, ale nie należy popadać w przesadę, a raczej zachować zdrowy rozsądek.

Najlepiej jest rozwiać wszelkie wątpliwości korzystając z porad naszego internetowego przewodnika turystycznego po Europie (http://imagine-europe.eu/), lub wybrać z jej bogatej oferty inny, spokojny i atrakcyjny kraj europejski. Przedstawimy ci miejsca, które warto zobaczyć, najpiękniejsze plaże, koszty dojazdu, zwyczaje kulinarne, panujące w danym kraju, klimat, atrakcyjne ceny, ciekawostki, a na naszym forum będziesz mógł pozyskać informacje od miłośników podróży, jak i podzielić się własnymi spostrzeżeniami.

Wraz ze zbliżającym się w Polsce i na Ukrainie Euro 2012, biura turystyczne przygotowują atrakcyjne cenowo oferty dla wszystkich tych, którzy zamienią niepewny klimat na egzotyczne plaże, czy bezczynne oglądanie meczu w kraju na aktywny wypoczynek poza jego obrębem.