//Święto Wina i Chleba
Święto Wina i Chleba

Święto Wina i Chleba

Jak co roku z okazji dnia św. Stefana (20 sierpnia) odbędzie się w Siófok Święto Wina i Chleba. To 4-dniowy festiwal gastronomiczny, który ma na celu uhonorowanie najlepszych balatońskich win i węgierskiego chleba. Plac obok portu otoczy rząd piwniczek, w których pokosztować będzie można najsłynniejszych win z okolicznych winnic, zagryzając je tak pasującymi do nich chrupiącymi wypiekami.

Przeżycia gastronomiczne wzbogaci bogaty program artystyczny, podczas którego wystąpią wyśmienite węgierskie gwiazdy. 20 sierpnia poświęcenie chleba, wybór wina miasta Siófok, a wieczorem zachwycający pokaz fajerwerków nad Balatonem.

Podczas 4-dniowego święta na gości czekać będzie wiele atrakcji: kiermasz wyrobów rękodzielniczych, dmuchane zamki dla dzieci, tatuaże henną, muzyka, tańce, koncerty ludowe, przedstawienia dla dzieci, teatrzyki dziecięce.

Bez wątpienia najhuczniejszy z siófockich festiwali, co roku ściąga tłumy. Jak na stolicę Balatonu przystało, to tu koncertują największe węgierskie gwiazdy – wyjątkowa okazja, by za darmo zobaczyć legendy węgierskiej sceny muzycznej! Tu też zobaczyć można najbardziej spektakularny pokaz sztucznych ogni, wystrzeliwanych na środku Balatonu z pokładu statku. 4 dni nieprzerwanej zabawy tak dla dzieci, jak i dorosłych.