//WYSPY KANARYJSKIE – RAJ DLA NURKÓW!!!
WYSPY KANARYJSKIE - RAJ DLA NURKÓW!!!

WYSPY KANARYJSKIE – RAJ DLA NURKÓW!!!

Wyspy kanaryjskie – nazwa pochodzi z czasów rzymskich, po łacińsku Insula Canaria (Wyspa Psów). Guanczowie, pierwotni mieszkańcy wyspy czcili psy, dlatego stąd pewnie wzięła się nazwa. Wyspy położone są na Atlantyku, u północno-zachodniego wybrzeża Afryki i należą do Hiszpanii.W skład Wysp Kanaryjskich wchodzą:  Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, el Hierro, Alegranza, La Graciosa i Montaña Clara. Co roku wyspy przyciągają wielu turystów z całego świata, dzięki ich  pięknymi, górskimi krajobrazami oraz piaszczystymi plażami i subtropikalnym klimatem.

Na Wyspy Kanaryjskie najlepiej jest dotrzeć drogą powietrzną, każda większa wyspa posiada przynajmniej jedno lotnisko. Główne porty lotnicze znajdują się na Gran Canarii i Teneryfie. Wyspy są ogromną atrakcją turystyczną z uwagi na warunki naturalne i swój subtropikalny klimat, rocznie wyspy przyciągają ogromną masę turystów z całego świata. Na wschodnich i południowych wybrzeżach Wyspy oferują 10 km piaszczystych plaż. Część z nich jak np. Playa Blanca, Playa Doada i Playa del Educto na Lanzarote a także Playa Baca, Playas del Cotillo czy Costa Calma na Fuerteventua jest pokryta złotym lub białym piaskiem , natomiast pozostałe plaże pokryte są czarnym piaskiem.

Wszystkie plaże są odpowiednio przygotowane na przyjęcie turystów, można wypożyczyć rowerki wodne trycykle i pływaki,Wyspy Kanaryjskie są wyspami pochodzenia wulkanicznego. Zbudowane są ze skał magmowych i wylewnych. Na wyspach znajduję się również najwyższy szczyt Hiszpanii leży on na Teneryfie i jest to aktywny wulkan Pico de Teide (3718 m n. p. m.).

Kanary to raj na ziemi na wyprawę dla miłośników nurkowania, zróżnicowane formy życia świata podwodnego robią niesamowite wrażenie.Odnotowano około 850 gatunków zaczynając od najmniejszych stworzeń kończąc na dużych rybach. Obszary do nurkowania znajdują się pod ochroną i zaliczane są do najpiękniejszych w Europie.

WARTO ZOBACZYĆ:

  • Piramidy w Güímarze
  • Vegueta w Las Palmas de Gran Canaria – historyczna dzielnica miasta.
  • Stare Miasto w San Cristóbal de La Laguna
  • Kościoły w San Cristóbal de La Laguna
  • Park Narodowy Timanfaya
  • Jardín de Cactus na Lanzarote
  • Loro Parque