//ZŁOTE PIASKI – WSPANIAŁE PLAŻE, ROZRYWKA I NAJLEPSZA MOŻLIWOŚĆ WYPOCZYNKU!!!
ZŁOTE PIASKI - WSPANIAŁE PLAŻE, ROZRYWKA I NAJLEPSZA MOŻLIWOŚĆ WYPOCZYNKU!!!

ZŁOTE PIASKI – WSPANIAŁE PLAŻE, ROZRYWKA I NAJLEPSZA MOŻLIWOŚĆ WYPOCZYNKU!!!

Złote Piaski najpopularniejszy kurort Bułgarii znany z piaszczystych plaż z czystym złotym piaskiem, uważanych za jedne z najpiękniejszych w Europie, licznie odwiedzanych przez turystów z całego świata. Linia brzegowa rozciąga się na 4000 metrów oraz posiada 100 metrów szerokości.  Malownicze zbocza tego regionu porastają gęste lasy piniowe, które kryją w sobie liczne mineralne źródła, dzięki czemu pobliskie hotele mogą korzystać z naturalnych skarbów kurortu i oferują swym gościom zabiegi relaksacyjne i lecznicze w centrach odnowy biologicznej. Sieć hoteli posiada doskonale rozwinięta bazę noclegową wraz z restauracjami, dyskotekami na ośrodkach sportowych kończąc. Tutejsze zatoczki są idealnymi miejscami do nurkowania. W kurorcie działa też szkoła nurkowa, w której można wykupić specjalne kursy dla początkujących i bardziej zaawansowanych. Dla spragnionych wrażeń turystów organizowane są regaty. W miasteczku, zwłaszcza w sezonie odbywają się liczne imprezy kulturalne – koncert zespołów ludowych i innych na świeżym powietrzu, festiwale muzyczne, festiwal piwa oraz parada samochodów w stylu retro.Warto odwiedzić również pobliski kompleks rzymskich term, oraz udając się 4 km od kurortu zwiedzić zadziwiający monastyr Aładża, który na pewno zrobi wrażenie na niejednym turyście.

{gallery}goldensands{/gallery}

 

Złote piaski to nie tylko aktywny wypoczynek na piaszczystych plażach w błękitnych wodach Morza Czarnego, dla turystów, którzy chcieliby nieco inaczej spędzić swój pobyt udostępniono pole golfowe czy poligon do gry w paintball. Można również wybrać się na safari, co stanowi ogromną atrakcję, jako że prowadzi przez rejony zwyczajowo dla turystów niedostępne. Do dyspozycji jest także dziesięciu kortów tenisowych, kręgielni, boisk do siatkówki i koszykówki czy stadniny. Można również poćwiczyć strzelanie z łuku, a dla spragnionych wycieczek rowerowych przygotowano szereg tras rowerowych po kurorcie i okolicy. Wszystko to z myślą o turystach przyjeżdżających do Bułgarii, aby mogli czuć komfort i byli zadowoleni ze swojego pobytu na Złotych Piaskach.

Dojazd:

Samochodem: Z Polski na Słowację (drogą E71) jedziemy przez (Svidnik, Presov,Kosice) następnie przez Węgry drogą E79 (Miskolc, Debrecen), potem wjeżdżamy do Rumuni przejeżdżając przez (Cluj Napoca, Ramnicu Valcea, Pitesti), wjeżdżamy na teren Bułgarii i przejeżdżamy przez (Ruse,Shumen,Varnę) z Varny juz około 18 km i jesteśmy na miejscu.

Samolotem: Najlepszą porą na wylot do Bułgarii na Złote Piaski jest okres od maja do września!! Przelot linią Warszawa – Warna