//Na wakacje nastolatka: obóz anime i manga!

Na wakacje nastolatka: obóz anime i manga!

Na rynku turystycznym jest mnóstwo propozycji. Jedną z nich są wyjazdy rodzinne – zarówno po Polsce jak i za granicą. Większość ośrodków wczasowych jest ukierunkowana na pobyty rodzinne. Pensjonaty oferują coraz częściej pomoc animatorów, tak, aby dzieci mogły się świetnie bawić, a rodzice odpoczywać. Nie wszystkie rodziny jednak mogą i chcą spędzić wspólnie urlop. Rodzice bardzo często, szczególnie w okresie wakacyjnym, są bardzo zapracowani i nie mogą pozwolić sobie na wakacje. W takiej sytuacji bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zapisanie swoich pociech na obóz.

Tu nie ma nudy!

Na obozie dziecko nie będzie się na pewno nudziło i odniesie wiele korzyści. Bardzo ciężko jest zapewnić dziecku tyle atrakcji w domu, ile oferuje wyjazd na kolonię. Obóz to nie tyko świetna zabawa, ale również możliwość nawiązania nowych znajomości. Dzieci, które były chodź raz – wiedzą, że podczas takich wyjazdów rodzą się najtrwalsze przyjaźnie.

Otaku czyli fani

Biura podróży oferują bardzo fajne tematyki obozu. W ostatnich sezonach wakacyjnych ogromną popularnością cieszy się obóz anime i manga. Jest to dość nowa tematyka, ale już pokochały ją dzieci. Słowo anime, czyli film animowany pochodzi z języka łacińskiego, słowo manga również i oznacza komiks, szkic. Obóz anime i manga (https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/anime-i-manga/) oparty jest przede wszystkim na kulturze japońskiej. Rodzice na pierwszy rzut oka mogą odrzucić tę ofertę, ale po zapoznaniu się z programem szybko zrozumieją, że obóz anime i manga jest bardzo wartościowy.

Warsztaty wakacyjne i programy

Na obozie anime i manga prowadzone są m.in. zajęcia ze szkicowania, z przygotowywania japońskich potraw, tworzenia komiksów oraz filmów. Są warsztaty o kulturze, historii czy legendach Japonii. Na obozie anime i manga bardzo często organizuje się prawdziwe sesje zdjęciowe w stylu mangowym. Tu bardzo dużo się dzieje. Nie ma czasu na nudę. Oprócz zajęć kierunkowych na obozie anime i manga odbywają się bardzo ciekawe wycieczki np. do parku linowego, aquaparku, na zamek czy do parku rozrywki. Organizatorzy obozów anime i manga, co roku starają się coraz bardziej uatrakcyjniać oferty. Bardzo często przy układaniu programu wspomagają się pomocą wychowawców, którzy są prawdziwymi pasjonatami tematyki japońskiej i podpowiadają co jeszcze warto dodać do programu, co jest na topie, a co najbardziej lubiane przez młodzież. Tak powstają jedyne w swoim rodzaju programy – aby obóz anime i manga spełnił oczekiwania młodzieży i szedł z duchem czasu.

Obóz anime i manga odbywa się w różnych miejscach w Polsce. Na rynku turystycznym można znaleźć obóz anime i manga w górach, nad jeziorem i nad morzem. Wszystkie wymienione regiony są odpowiednie na organizację obozu anime i manga. Do organizacji obozu anime i manga potrzebna jest tylko sala. Nad jeziorem i nad morzem jest akwen wodny, który jest świetną propozycją na upalne dni, ale w górach są za to przepiękne widoki, które zapierają dech w piersiach.

Ile to kosztuje?

Cena obozów anime i manga jest różna. Uzależniona jest, jakości i ilości programu, zakwaterowania oraz długości turnusu. W biurach podróży można znaleźć  obóz anime i manga już w cenie około 1800 zł plus dojazd. Im więcej atrakcji w programie, tym kwota obozu jest wyższa. Rodzice powinni pamiętać, że często z zakładu pracy przysługuje im zwrot kosztów obozu lub przynajmniej dofinansowanie do pewnej kwoty.

Kiedy należy rezerwować?

Na obóz anime i manga warto zapisać się dużo wcześniej, wpłacając tylko zaliczkę. Najlepiej zrobić rezerwację już na początku roku (styczeń, luty lub marzec). Wtedy na obozie anime i manga jest najwięcej miejsc. W maju zazwyczaj jest, już za późno na rezerwację. W lipcu zdarza się, że już wszystkie miejsca są wyprzedane. Nie ma co, zwlekać, warto się zapisać na obóz anime i manga jak najszybciej. Taki wypoczynek zapewni strawę dla ducha i ciała – będzie niezapomniany i bardzo inspirujący.

Miłych wakacji otaku!