//PARYŻ
Paryż

PARYŻ

Paryż jest miastem o wielu twarzach. Dla jednych to wieża Eiffla dla inny katedra Notre – Dame czy Luwr. Atmosferę  stolicy Francji i ich mieszkańców poznaję się w licznych kawiarniach i piwiarniach. Paryż to miasto niepowtarzalnych budowli architektonicznych, zaskakujących nową formą. Centrum miasta ze słynnymi Polami Elizejskimi i placem Vendome, to ekskluzywne dzielnice handlowe z setkami galerii i księgarni.

Turysta wybierający się do Paryża musi pamiętać, że nie sposób jest zwiedzić miasta podczas jednego wyjazdu, wiele tajemniczych światów, dopiero stopniowo zaczyna się odkrywać. Zwiedzanie Paryża najlepiej zacząć od najstarszej jego części, wyspy La Cite, na której znajduję się słynna Katedra Notre – Dame oraz pałac sprawiedliwości. Z De La Cite możemy się dostać na kolejną wspaniałą wyspę św. Ludwika na którą dotrzemy przez most o tej samej nazwie co wyspa. Idąc z wyspy św. Ludwika w stronę Katedry Notre – Dame dotrzemy do mostu św. Michała, gdzie przed nami znajduje się jeden z najstarszych bulwarów Paryża – Boulevard Saint – Michel. Świetnym miejscem wypoczynku jest pełen, przepięknych, kolorowych kwiatów Ogród Luksemburski. Można tutaj na ustawionych w alejach krzesłach można się nawet poopalać.

Będąc w Paryżu nie sposób zapomnieć o zwiedzeniu Sorbony, najstarszego europejskiego uniwersytetu oraz Pantheonu – miejsca gdzie spoczywają prochy najwybitniejszych Francuzów a także naszej rodaczki Marii Skłodowskiej – Curie.

Znana na całym świecie Wieża Eiffla jest cechą charakterystyczną Paryż, można wyjechać na sam jej szczyt i stamtąd podziwiać wspaniała panoramę miasta. Będąc w tej części miasta warto zobaczyć słynną Szkołę Wojskową. Potem można udać się na przejażdżkę wzdłuż Sekwany i zobaczyć Esplanadę Inwalidów gdzie znajduję się kościół św. Ludwika a w nim grób Napoleona.

Jest jeszcze wiele atrakcyjnych miejsc w Paryżu godnych zwiedzenia, do takich miejsc na pewno zaliczyć trzeba wzgórze Montmartru, gdzie znajduję się bazylika Sacre Coeur, współczesną dzielnice Paryża – la Defense. Również wspaniałą atrakcją jest zwiedzenie katakumb na placu Denfert – Rochereau. Faktycznie znajduje się tam mnóstwo kości i czaszek, ładnie ułożonych zawierających informacje o pochodzeniu.

To tylko jedne z wielu wspaniałych atrakcji turystycznych Paryża, aby móc się tam wybrać wystarczy wykupić jedną opcji oferowanych przez liczne biura podróży, na pewno każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.