//Nawodnienie organizmu na wakacjach

Nawodnienie organizmu na wakacjach

Latem szalejemy, uprawiamy sporty i przy okazji mamy do czynienia z dość wysoką temperaturą. W takich okolicznościach można się łatwo odwodnić, a to może mieć bardzo negatywne skutki dla naszego organizmu. Warto, zatem postawić na odpowiednie preparaty, jakie nas wzmocnią i zapewnią w pełni komfortowe warunki do tego, by nadal spełniać swoje marzenia i pragnienia, a wtedy rzeczywiście będziemy zadowoleni z letniego wypoczynku.

Preparaty nawadniające

W aptece online bez problemu trafimy na preparaty nawadniające organizm. Najczęściej mają one postać proszku, który przygotowuje się z wodą. Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna odwodnienia, można postawić właśnie na tego rodzaju środki, a zapewnimy sobie w pełni komfortowe warunki pod każdym względem. Przede wszystkim należy zapewnić sobie równowagę wodno-elektrolitową, by nie ucierpiały na tym nasze narządy wewnętrzne. W czasie, gdy mamy do czynienia z odwodnieniem, należy uzupełnić swoją dietę w glukozę oraz minerały. Warto wiedzieć, że glukoza jest niezbędna do absorpcji jonów sodu w jelicie cienkim. Z kolei sód i potas wpływają na regulację gospodarki wodnej organizmu. Dodatkowo warto postawić na jony cytrynianowe, które zapobiegają zakwaszeniu.

Jonolit, prosz., 5,4 g, 10 saszet.
Jonolit, prosz., 5,4 g, 10 saszet.

Potas jest niezbędny

W momencie, gdy mamy podejrzenie odwodnienia, a także profilaktycznie, warto zażywać potas. Wspomaga on pracę układu nerwowego oraz mięśni. Dodatkowo reguluje ciśnienie krwi. Gdy mamy do czynienia z odwodnieniem, skurczami czy też zbyt dużym wysiłkiem fizycznym, będzie to dla nas idealna opcja, by się wzmocnić.

Potas 333 mg 60 kapsułek biopierwiastki + witaminy
Potas 333 mg 60 kapsułek biopierwiastki + witaminy

Magnez na wzmocnienie

Kolejnym niezwykle ważnym minerałem jest magnez. Ma doskonały wpływ na układ nerwowy, a także na funkcjonowanie całego organizmu. Najlepiej wybierać takie suplementy diety z apteki, które przy okazji posiadają witaminę B6, jaka wspomaga wchłanianie się magnezu.

Magne-B6 50 tabletek powlekanych
Magne-B6 50 tabletek powlekanych

Witaminy i minerały kompleksowo

Jeśli chcemy zapewnić sobie witaminy i minerały w odpowiednich dawkach i proporcjach, to najlepiej postawić na kompleksowe zestawy. Mamy tutaj do czynienia ze wszystkim, co jest niezbędne do tego, by organizm odpowiednio funkcjonował. To doskonała profilaktyka i gwarancja tego, że się nie odwodnimy, dlatego koniecznie trzeba postawić na odpowiednie opcje w tym zakresie. Taki zestaw witamin to świetna opcja do zażywania, nie tylko jesienią i zimą, gdy mamy ryzyko zachorowania na przeziębienie czy grypę, ale także przez cały rok, więc warto o tym pamiętać, także w kontekście odwodnienia organizmu.

Vitotal dla kobiet 30 tabletek
Vitotal dla kobiet 30 tabletek

Nawodnienie z apteki

W aptece znajdziemy wiele suplementów diety i zestawów witamin, które skutecznie nawodnią organizm. Tego rodzaju preparaty idealnie przywrócą równowagę i sprawią, że niedobory elektrolitów nie będą już żadnym problemem. Należy, zatem zdecydować się na takie opcje, jakie będą dla nas najbardziej komfortowe i pozwolą nam cieszyć się idealnym stanem zdrowia. Warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, niezależnie od pory roku, a wtedy będziemy zawsze czuć się doskonale. W aptece online znajdziemy wszystko, co potrzebne, by o siebie zadbać.

Źródło: apteka internetowa witaminy i minerały, http://www.rodzinna24.pl/category/witaminy-i-mineraly