//BORNHOLM
BORNHOLM

BORNHOLM

Bornholm to położona na Morzu Bałtyckim wyspa pomiędzy Polską a Szwecją. Wyspa ma czystą wodę i bujną przyrodę, wody wokół niej należą do najczystszych w Europie. Na Bornholmie jest mnóstwo małych, miasteczek i osad rybackich, a mieszkańcy głownie zajmują się rolnictwem i rybołówstwem. Na wyspie znajdują się ruiny największej twierdzy w północnej Europie, średniowiecznego zamku Hammershus.

Na wyspie panuje stosunkowo łagodny klimat co czyni wyspę wyjątkowo kolorową i piękną. Bornholm oferuje kilometry plaż z cudownym, białym piaskiem, fantastyczne formacje skale oraz największy duński wodospad. Wyspa, to również raj dla najmłodszych. Ośrodek rekreacyjny Braendegaardshaven jest wymarzonym miejscem dla każdego dziecka jak również dla dorosłych. Można się tu kąpać w basenach, wiosłować, grać w minigolfa i bawić się w parku lub wybrać się do małego zoo. Również dla siebie znajdą coś rowerzyści, dla których do dyspozycji jest ok.200 km tras rowerowych. Podróże rowerem w pięknej scenerii dają możliwość miłego odpoczynku. Z wyspy Bornholm warto jest się wybrać na wyprawę na wyspę Christianso. Jest to przepiękna wyspa, która przez wieki służyła jako warowania.

Bornholm to także wspaniałe miejsce dla tych, którzy pływają na desce. Są tu piękne plaże i sprzyjające wiatry. Po wyspie łatwo jest się poruszać i nietrudno znaleźć odpowiednie miejsce do pływania na desce. Wybrzeża Bałtyku są również idealnym miejsce dla amatorów surfingu. Dobre plaże o łącznej długości 70 km zapewniają wspaniałe warunki do uprawiania tego sportu.

W Ronne czy Sandvig juz od 1190 zł można otrzymać tygodniowy pobyt ze sniadaniem w małych pensjonatach z ciepła wodą. W cenę wliczone jest również wyjazd na wyspę Christianso, koszty wypożyczenia rowerów oraz bilet autobusowy i na prom.