//Debreczyński Karnawał Kwiatów
Debreczyński Karnawał Kwiatów

Debreczyński Karnawał Kwiatów

Letnie słońce, wysoka temperatura i długi dzień to znakomita sceneria dla różnego rodzaju festiwali, w Debreczynie zaś największą popularnością cieszy się Karnawał Kwiatów.

Miasto  jest prawdziwym rajem dla miłośników ogrodów, trudno się więc dziwić słysząc, że propozycja taka, jak Karnawał Kwiatów spotyka się tu z ogromnym zainteresowaniem. Nie ulega wątpliwości, że Debreczyn jest miastem zielonym, w którym ogrody tworzone i pielęgnowane są z prawdziwą pasją. Uroku dodają mu również baseny termalne oraz gorące źródła, niekwestionowaną atrakcją budzącą zachwyt zarówno w starszych, jak i w młodszych turystach, jest  ciągnący się na dziewięciu hektarach ziemi park Nagyerdo, w którym możemy zetknąć się nie tylko z życiodajnymi wodami termalnymi, ale również z fantastycznymi ogrodami porośniętymi tropikalną roślinnością sprowadzaną tu od lat przez opiekunów parku.

Karnawał Kwiatów bynajmniej nie trwa jeden dzień – w latach ubiegłych zabawa przeciągała się niemal do tygodnia. Świętowaniu towarzyszy muzyka, tańce, występy gwiazd – a wszystko to pod znakiem kwiatów. Festiwal jest w Debreczynie największą, a na całych Węgrzech jedną z najlepiej znanych imprez. W czasie trwania kwiatowego karnawału można skorzystać z rad doświadczonych ogrodników i dowiedzieć się, dlaczego rośliny w naszym ogrodzie nie są tak dorodne jak te z ogrodu sąsiada, jest to jednak również święto regionalnej kuchni i lokalnych tradycji. W trakcie Karnawału Kwiatów na każdej ulicy Debreczyna rozbrzmiewa muzyka, a wśród uczestników wielkiej zabawy coraz liczniej pojawiają się zaś nie tylko Węgrzy, ale i goście z zagranicy.