//CYPR – WYSPA MARZEŃ
CYPR - WYSPA MARZEŃ

CYPR – WYSPA MARZEŃ

Wszystkich, którzy jeszcze mają problem z podjęciem decyzji gdzie spędzić swój urlop zapraszamy na Cypr do ojczyzny Afrodyty. Tu znajdziecie wszystko czego wam potrzeba. Cypr to mała wyspa podzielona jest granicą. Część południową stanowi państwo Cypr zamieszkałe przez ludność pochodzenia greckiego. Północną część 35 lat temu zajęła Turcja. Na wyspie panuję klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski. Latem upały przekraczają 30 stopni Celsjusza a zima jest wyjątkowo ciepła, również w lutym świeci słońce a temperatura wynosi ok.18 stopni Celsjusza.

Niezależnie od pory roku na Cyprze zawsze jest co robić i nie sposób się nudzić. Można tu nurkować lub uprawiać windsurfing. Miłośnicy podwodnych przygód powinni się udać do Larnaki, gdzie niecałe 2 km od brzegu na dnie znajduję wrak promu Zenobia. Wszystkich spragnionych wędrówek po górskich szlakach zapraszają Cypryjskie góry z których rozciągają się niesamowite widoki zapierające dech w piersiach.Stąd zobaczyć można klasztory zawieszone na skałach i kościoły, których ściany pokryte są bizantyjskimi freskami. Po wędrówce po górskich szlakach warto zatrzymać się w której z pobliskich miejscowości. Dla tych, którzy mają ochotę wybrać się na wycieczkę rowerową, Cypr dysponuje ciekawymi trasami dla doświadczonych cyklistów jak i dla rodzin z dziećmi. Na wyspie wypożyczalnie rowerowe można znaleźć w każdej większej miejscowości.

O Cyprze mówi się, że to wyspa Afrodyty . Mit pięknej bogini miłości jest największym magnesem przyciągającym tutaj turystów za całego świata. Nic dziwnego to przecież właśnie tutaj wyłoniła się z morskiej piany. Wyprawa do miejsca narodzin bogini to obowiązkowy punkt programu. Bogini miłości panuje na całym Cyprze, jej imieniem nazywane są restauracje, hotele a nawet wino. Zobaczyć również warto liczące ponad 3 tysiące lat ruiny świątyni Afrodyty.

Idealnym miejscem na krótki wypoczynek jest miasto Limassol. Leży ono w środku greckiej części Cypru. Z miasta tego można się wybrać do Pafos lub do stolicy Cypru, Nikozji. Nikozja stolica Cypru, to jedno z nielicznych miast, które jest podzielone murem. W części greckiej warto przyglądnąć się murom weneckim i  katedrze Ajos Ioannisz z siedemnastego wieku. W Muzeum Narodowym Cypru można zobaczyć m.in. posąg Apolla z Lirą. W tureckiej części miasta, można obejrzeć siedemnastowieczne sanktuarium derwiszów Mevlevi Tekke.

To tylko nieliczne atrakcje czekające turystów wybierających się na wymarzony wypoczynek oraz wakacje, w ciepłym słońcu i przepięknych plażach. Cypr bez wątpienia jest jednym z najwspanialszych miejsc na udany wypoczynek.

 

Dojazd: W ofertach można znaleźć bilety lotnicze za ok. 1000zł, a lot czarterowy kosztuje średnio 500zł.

Zakwaterowanie:  W schroniskach lub pensjonatach można znaleźć za ok. 20 euro. Za tygodniowy pobyt a hotelu trzygwiazdkowym z dwoma posiłkami w ofercie last minute od 900zł