//SARDYNIA – MALOWNICZA WYSPA
SARDYNIA - MALOWNICZA WYSPA

SARDYNIA – MALOWNICZA WYSPA

Sardynia jest włoską wyspą leżącą w centrum Morza Śródziemnego, cieszy się znakomitą renomą na całym świecie. Od wielu lat przybywają tu miłośnicy przyrody, wypoczynku z dala od zgiełku dużych kurortów. Sardynia to druga co do wielkości wyspa włoska, z niezwykle urozmaiconą linią brzegową. Najładniejsze plaże znajdują się w kurortach na Costa Smeralda, ale nie brak także mniejszych miejscowości wypoczynkowych. Przy brzegach Sardynii można bezpiecznie pływać, nurkować i żeglować. Alghero jest jest jednym z największych kurortów na Sardynii. W XIV wieku rejon ten nazwano „Mała Barceloną” ponieważ żyło tu mnóstwo Katalończyków. Plaże Sardynii są bardzo znane, najbardziej malownicze są wyniosłe morskie skałki na wschodnim wybrzeżu wokół Cala Gonone. Najłatwiej dojechać tu drogą SS 125 z Arbatax, w najpiękniejszym odcinku tej drogi można podziwiać wspaniały, zapierający dech w piersiach widok przepaści Gola su Gorruppu.

Również pięknym a zarazem godnym polecenia jest urokliwe miasto Sassari. Każdy kto ma zamiar spędzić swój wypoczynek powinien zajrzeć do zabytkowego centrum z labiryntem uliczek kontrastujących z szerokimi, nowoczesnymi bulwarami. Warto tu zobaczyć Museo Sanna i zwiedzić Duomo o ciekawej barokowej fasadzie. Cudowne, zróżnicowane krajobrazy rozciągają się w głębi wyspy – łagodne równiny, porośnięte krzewami wzgórza i górskie osady sprawiają, że chwile tu spędzone będą niezapomniane i mile wspominane.

To tylko jedne z nielicznych atrakcji czekających turystów wybierających się na Sardynię. Za tygodniowy pobyt w jednym z kurortów trzeba zapłacić około 2000 zł od osoby. Cena obejmuję przelot samolotem z Warszawy do Caglari i z powrotem, noclegi i wyżywienie oraz transport z lotniska i na lotnisko.

Dojazd:

Samolotem: Loty odbywają się codziennie na jedno z trzech lotnisk: w Cagliari, Olbii lub Fertilii. Do Alghero i Sassari najłatwiej dostać się z Fertilii.

Promem: Można się nim dostać na Sardynię z Sycylii, Tunisu, Korsyki i Francji.