//Wycieczki jesienne dla wielbicieli wina
Wycieczki jesienne dla wielbicieli wina

Wycieczki jesienne dla wielbicieli wina

 Wycieczka po cudownych europejskich winnicach, a przy okazji miasteczkach regionów winiarskich to miła, a zarazem niezapomniana jesienna przygoda. Włochy – Toskania, Chiantio to miejsca, do których warto się wybrać w poszukiwaniu najlepszych trunków.

Dla Włocha dobre wino bardzo często bywa podstawą dobrej kuchni. Dla osób spoza Włoch włoskie wino jest synonimem najwyższej jakości, niezapomnianej historii elementem prestiżu. Wina we Włoszech produkuje się na ogromną skalę nie tylko na północy kraju ale także na południu.

We Włoszech istnieje najwięcej na świecie odmian winorośli. Jest to szczególnie widoczne na południu kraju, gdzie z uwagi na klimat, w niewielkich lokalnych winnicach można odkrywać przeróżne smaki
Włochy są ojczyzną znanego na całym świecie Chianti, ale o miano najsłynniejszego włoskiego regionu walczy nie tylko Toskania. Doskonałe i znane na całym świecie wina produkuje Piemont, Abruzja, regiony południa Włoch oraz Sycylia.

Najbardziej znanym czerwonym włoskim winem jest jednak toskańskie Chianti. Tzw. „Krew Jowisza” ma różne postacie, od młodej,lekkiej i owocowej po starzejące się w omszałych butelkach. Chianti to nie tylko wino – ale również piękny pejzaż zielonych wzgórz porośniętych winoroślą, pośród których rozsiane są małe toskańskie miasteczka i samotne kamienne wille. Castellina, Radda, Greve – to miejscowości, do których należy zajrzeć, będąc na winnym szlaku.